O nas

TRADEMAR jest Wydawnictwem  istniejącym na polskim rynku od 1991 roku. Specjalizuje się w publikacjach profesjonalnych, przeznaczonych dla marynarzy floty handlowej.

Początki szerszej działalności wydawniczej sięgają roku 1994, kiedy to TRADEMAR Sp. z o.o. nabył od Pomorskiego Towarzystwa Kaszubsko-Pomorskiego prawa wydawnicze do książek i podręczników fachowych oraz publikacji profesjonalnych dotyczących szeroko pojętej gospodarki morskiej, wydawanych wcześniej przez Wydawnictwo Morskie (które wówczas przestało istnieć).

Wydawnictwo TRADEMAR od początku starało się skupić na książkach służących edukacji kadr morskich: zarówno szeregowych marynarzy jak i oficerów. Uzupełnienie tego rodzaju w stosunku do działalności wydawnictw dwóch polskich Akademii Morskich było konieczne wobec znacznego zapotrzebowania na literaturę fachową i ograniczonych możliwości wydawniczych obu uczelni.

Od roku 2013 istnieje również ciesząca się dużym zainteresowaniem internetowa księgarnia morska Wydawnictwa TRADEMAR, która w roku 2022 została włączona w strukturę sklepu www.ksiegarniamorska.pl poszerzając znacznie swoją ofertę.

W związku ze zmianami własnościowymi oraz planami dalszego rozwoju, Wydawnictwo Trademar jest obecnie marką wchodzącą w skład spółki o nazwie: GRUPA CHARTER.PL Sp. z o.o.

W ciągu ponad 30 lat działalności Wydawnictwa TRADEMAR wydaliśmy wiele pozycji poszukiwanych i niezwykle ciepło przyjętych przez środowiska morskie – w szczególności przez rzeszę ponad 35 000 polskich marynarzy i studentów szkół morskich. Bardzo dziękujemy za lata zaufania i zapraszamy do dalszego korzystania z naszej oferty wydawniczej.

Najpopularniejsze książki